Informacje

SYLWESTER DLA DESPERATÓW!

Nie wyobrażasz sobie spędzenia Sylwestra w domu? Mamy dla Ciebie imprezę sylwestrową inną niż wszystkie. Zapraszamy na przejazd imprezowym autokarem i spędzenie Sylwestra w rozświetlonym artystycznymi iluminacjami Krakowie.

W tym roku Sylwester w Krakowie będzie inny niż dotychczas, ale inny nie znaczy gorszy. Na pewno nie zabraknie atrakcji dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się powitać Nowy Rok w stolicy małopolski. W różnych punktach miasta stanie jedenaście instalacji dźwiękowych, laserowych i multimedialnych. Będzie można powspominać dawne sylwestry na krakowskim rynku, poczuć się jak w krainie lodu czy zniszczyć złego koronawirusa. Dobra zabawa gwarantowana!

Program:

  • ok.godz.17/18.00 -wyjazd w kierunku Krakowa, podróż będzie przebiegała przy muzyce na żywo, przekąski, napoje
  • ok.godz.20.00 – przyjazd do Krakowa , czas wolny na spacer szlakiem iluminacji świetlnych :),
  • ok.godz.01.00 -wyjazd w drogę powrotną
  • koszt 160 zł/osoba

Główną instalacją artystyczną, wśród wielu, które na Sylwestra szykuje nam Kraków będzie Brama Otwarta, zlokalizowana na Rynku Głównym, na której będą wyświetlane dawne imprezy organizowane w Krakowie. Po północy w tym miejscu, będą wyświetlane życzenia od prezydenta miasta oraz wielu znanych osób.

Lista wszystkich instalacji dostępna jest na stronie:

Wejdź w Nowy Rok przez Bramę Otwartą!

Przemysław Czepurko Za dzień za dwa za noc za trzy – przy Powiśle 11 powstanie instalacja łącząca elementy świetlne i typograficzne oparta na cytacie z ballady Nim wstanie dzień. Melancholijne słowa piosenki idealnie nawiązują do symbolicznego odliczania minut charakterystycznego dla sylwestrowej nocy.

Kolektyw SPACE START+dŻiNn w składzie: Katarzyna Godyń-Skoczylas, Małgorzata Kaczmarska, Maciej Słota Niezidentyfikowany obiekt świetlny – na placu przed Collegium Novum zawiśnie prawdziwie niezidentyfikowany obiekt wchodzący z odbiorcami w wizualno-werbalną interakcję, oparty o technologię hologramu 3d.

Hubert Kaszycki Pattern of Madness – na placu na Plantach na wysokości Muzeum Archeologicznym zobaczymy instalację operującą światłem jako medium, która nawiązuje do problematyki społecznej – zagadnień dysfunkcji i chorób psychicznych.

Piotr Kowalski Hidden reflections – w Alei Róż pojawi się instalacja zbudowana z metalowych elementów, wypełniona laserami. Wszystko po to, by dostać namiastkę prawdziwego szaleństwa.

Przemysław Krzakiewicz Przestrzeń Sterylna – dzięki tej instalacji na placu koło Barbakanu promienie UV-C będą niszczyć DNA koronawirusa, tworząc strefę sterylną.

Borys Kunkiewicz RESET – na ul. Szewskiej przeżyjemy prawdziwy reset. Zobaczymy zegar odliczający czas do godziny 00.00. A co potem? Festiwal animacji i muzyki!

Borys Kunkiewicz Studio Tokamak – na Małym Rynku zjawiskowy Tokamak, czyli źródło energii przyszłości. Torusowy kształt tokamaków stał się dla artysty symbolem zmian i nadziei na lepsze jutro.

Dominika Lasota Kryształy – plac św. Marii Magdaleny wypełni się różnej wielkości kryształami lodu, płatkami śniegu lub gwiazdami.

 

Barbara Wojewoda Portrety Mieszczan Krakowskich – Altana na Plantach zamieni się w jeden wielki lampion stworzony z patchworkowych obrazków mieszkańców Krakowa. Praca ma zachęcić do głębszej refleksji nad obecnością podobnych naszym bohaterom osób w ich życiu.

Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng White Hole / Biała Dziura – na placu św. Ducha stanie praca inspirowana hipotetycznym zjawiskiem białych dziur, czyli miejsc we Wszechświecie, emitujących materię i energię w procesie odwrotnym do tego, który zachodzi w czarnych dziurach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.